Yamaç Paraşütü Riskleri

21 Temmuz 2021

Yamaç Paraşütü Riskleri

Yamaç paraşütü, kanat görevi gören bir paraşüt yardımıyla özgürlüğü doyasıya tattığınız bir macera sporudur. Bu macera sporunda rüzgâr, bir enstrüman olarak kullanılır. Doğru mekân, doğru rehber ve doğru hava şartları tercih edildiğinde ömür boyu unutulmayacak bir deneyim kazanmış olursunuz. 17. yüzyılda Galata Kulesi’nden kendi icadı olan kanatlarla süzülen Hazerfen Ahmed Çelebi, bunu yapabilmek için aylarca zaman harcamış. Hazerfen Ahmed Çelebi günümüzde gerçekleştirilen paraşütle atlama deneyimine şahit olsa kim bilir ne kadar heyecanlanırdı! Yamaç paraşütüne dair her şey bu kadar güzelken, hiç mi olumsuz bir konu yok. Elbette var. Gerçekten yamaç paraşütü yapmak riskli mi? Yamaç paraşütü riskleri nedir?

Yamaç Paraşütü Yapmak Riskli mi?

Günümüzde yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin Hazerfen Ahmed Çelebi gibi aylarca uğraşmasına gerek yok neyse ki. Hatta yamaç paraşütü için tek ihtiyaç duyduğumuz şeyin macera duygusu olduğunu söylemek abartı olmaz. Tandem pilotunun rehberliği eşliğinde gerçekleştireceğiniz yamaç paraşütünün hiç de riskli bir aktivite olmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Paraşütle uçma konusunda eğitim almış tandem pilotları uçuşunuza rehberlik ettiği için sizin tek yapmanız gereken gökyüzünün tadını çıkarmak olacaktır.

Genellikle ilk adımı atma konusunda cesarete ihtiyaç duyarız. Yaz tatillerinizi bir düşünün. Parmaklarınızı değdirdiğiniz denizin suyu buz gibi gelebilir. Sonra bir cesaret ilk adımı atarsınız ve işte sıcacık kumlardan serin sulardasınız. Yamaç paraşütünün tüm riski de o ilk adımı atmaya benzer. Bu deneyimin sonunda hiç kimse pişmanlık duymadı.

Kayseri Yamaç Paraşütü

Rüzgârı teninizde hissederek uçmanın deneyimini yaşamak isterseniz fazla uzağa gitmenize gerek yok. Falcon Paragliding olarak sizlere hizmet etmekten mutluluk duyacağız.

Kayseri yamaç paraşütü deneyimi için oldukça elverişli bir coğrafyaya sahip. Bu elverişli coğrafyada eğitimli ve deneyimli tandem pilotlarımızla özgürlüğün tadını çıkarmak için vakit kaybetmeyin. Mutluluktan uçmak denilen şey Falcon Paragliding ile hiç de imkansız değil.

Yamaç paraşütü ile ilgili bilgi almak ve yamaç paraşütü fiyatlarımızı öğrenmek için vakit kaybetmeden ulaşabilirsiniz.